Skip to content


Lejki spustowe sposobem na służących do odwodnienie spustów i odpowietrzeń rurociągów

Funnel, lejek spustowyRurociągi energetyczne to nie tylko rury, kolana gięte czy inne kształtki rurociągowe. Z uwagi na specyfikę pracy rurociągów oraz fakt, że nie rzadko transportują one czynnik zanieczyszczony zachodzi konieczność spuszczania gromadzących się zanieczyszczeń. W takich przypadkach na wylotach rurociągów odpływowych zachodzi konieczność zastosowania lejków spustowych.

W zależności od zapotrzebowania można na wylotach rurociągów odpływowych zainstalować lejki spustowe, które zostały zaprojektowane przez polskich projektantów i opatrzone numerem karty branżowej KER-72/2.89. Lejki spustowe występują w dwóch typach, które znajdą Państwo także w naszej ofercie.

Lejki spustowe Typu A wykorzystywane są do zabudowy na pojedynczych nitkach rurociągów odprowadzających czynnik, którym może być w tym przypadku para bądź inne czynniki obojętne.

Funnel, lejek spustowy

 

Lejki spustowe wykonywane przez nas dostarczamy ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami wymaganymi przez jednostki UDT.

W przypadku kiedy w jednym punkcie dochodzi do styku kilku nitek rurociągów wówczas zaleca się zastosowanie lejka spustowego typu B wg KER-72/2.89. Także to wykonanie lejków spustowych znajdą Państwo w naszej ofercie.

Funnel type B

 

 

funnel type B

Standardowo lejki wykonywane ze stali węglowych lub kotłowych – St3S, P265GH i innych. W przypadku zgłoszenia zapotrzebowanie jesteśmy także w stanie wykonać lejki spustowe ze stali kwasoodpornych lub o innym niestandardowym wykonaniu na podstawie dokumentacji dostarczonej przez zamawiającego.Share on Facebook

Posted in Kolana hamburskie, Kolana stalowe, Lejki spustowe.

Tagged with , , .kolana hamburskie, zwezki symetryczne, din 2605-1, marwil